PEDROLLO – světový výrobce čerpadel

19/07/2021

Každá velká společnost se rodí z intuice svého zakladatele.

Psal se rok 1974, kdy Silvano Pedrollo navštívil Dubaj, kde voda byla dražší než ropa. Pochopil, že voda se stane klíčovou surovinou budoucnosti. Pan Pedrollo se setkal s obchodníky a představiteli Perského zálivu a vysvětlil jim, že díky svým čerpadlům nové generace se z pouště může stát vzkvétající oáza.

Vítězná sázka, která vytvořila investice do nových výrobků vyráběných v Itálii a prodávaných na Blízkém východě. Odtamtud se za několik let mezinárodní trh rozšířil nejen v Evropě, ale i v dalších kontinentech. Nyní se čerpadla PEDROLLO prodávají ve více než 170 zemích světa. Výrobní procesy jsou většinou automatizovány a současná roční produkce činí více než 2 miliony čerpadel.

Tak se zrodila jedna z předních světových společností, vyrábějící široký sortiment čerpací techniky nejen pro dům a zahradu, ale i pro náročné průmyslové aplikace.

Firma začínala v malé dílně v městečku San Bonifacio – v současnosti je výrobní areál dominantou celého kraje. Firma PEDROLLO je součástí skupiny PEDROLLO GROUP, která se skládá ze šesti firem, vyrábějící nejen čerpadla, ale i elektronické příslušenství čerpadel, generátory, robotizovaná pracoviště, automatické výrobní linky, atd.

Je nám ctí, spolupracovat s firmou PEDROLLO, kterou dlouhodobě zastupujeme na našem trhu.

Novinky - výpis všech