6 SR, 6 HR

6” ponorná článková čerpadla PEDROLLO určená pro čerpání pitné, nebo užitkové vody z vrtů, studní nebo jiných zdrojů s maximálním obsahem pevných nečistot 100 g/m³
Výrobce
Pedrollo
Qmax
1500 l/min
Hmax
359 m
Pmax
37 kW
Max. teplota média
35 °C
Typ média
čistá voda

Čerpadla PEDROLLO typové řady 6SR, 6 HR jsou ponorná vícestupňová odstředivá čerpadla sestávající z hydraulické části a z elektromotoru.
Oběžná kola na hřídelí rotují uvnitř paprskového difuzoru, který usměrňuje kapalinu z jednoho oběžného kola do sacího otvoru dalšího. Kapalina tak projde přes sérii oběžných kol do výtlačného otvoru. Každé oběžné kolo a difuzor tvoří jeden stupeň, který zvýší tlak kapaliny vždy o stejnou hodnotu. Základem patentované hydraulické části odolné vůči poškození abrazivními částicemi jsou axiální plovoucí oběžná kola usazená ve speciálně upravených stupních - difusorech. Difusory jsou na jedné hřídeli a kryté pláštěm čerpadla. Hydraulickou část ještě tvoří sací těleso se sítkem a výtlačné těleso. Ponorný indukční elektromotor firmy Pedrollo je spojen s čerpadlem přes spojku dimenzovanou dle norem NEMA. Čerpadla 6SR jsou dodávána pouze s třífázovým elektromotorem.
Čerpadla jsou standardně dodávána s přívodním kabelem o délce 1,5 m, spínací skříňka není součástí čerpadla a dodává se pouze na základě objednávky.

Čerpadla mohou pracovat samostatně nebo v sestavě s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem jako automatická domácí vodárna a to ve vertikální případně horizontální poloze.Dokumenty ke stažení

6SR_EN_50Hz.pdf (1.2 MB)
6HR_EN_50Hz.pdf (949 kB)

Fotogalerie