4 BLOCK

Vícestupňová ponorná čerpadla PEDROLLO určená pro čerpání čisté pitné, nebo užitkové vody z 4“ vrtů, studní nebo jiných zdrojů s maximálním obsahem pevných nečistot do 150 g/m3.
Výrobce
Pedrollo
Qmax
200 l/min
Hmax
135 m
Pmax
1,1 kW
Max. teplota média
35 °C
Typ média
čistá voda
Hmotnost
10,7 - 17,8 kg

Podrobné informace k jednotlivým typům najdete v našem e-shopu.

Čerpadla PEDROLLO typové řady 4BLOCKm jsou ponorná vícestupňová odstředivá čerpací soustrojí sestávající z hydraulické části a z elektromotoru.
Oběžná kola na hřídelí rotují uvnitř paprskového difuzoru, který usměrňuje kapalinu z jednoho oběžného kola do sacího otvoru dalšího. Kapalina tak projde přes sérii oběžných kol do výtlačného otvoru. Součástí čerpadla není zpětná klapka. Každé oběžné kolo a difuzor tvoří jeden stupeň, který zvýší tlak kapaliny vždy o stejnou hodnotu. Základem patentované hydraulické části se zvýšenou odolností vůči poškození abrasivními částicemi jsou axiální plovoucí oběžná kola usazená
ve speciálně upravených stupních - difusorech. Difusory jsou na jedné hřídeli a kryté pláštěm čerpadla. Plášť čerpadla je v prostoru sání jemně perforován.
Ponorný elektromotor firmy Pedrollo je spojen s čerpadlem a tvoří tzv. monoblokové provedení.
Čerpadla PEDROLLO 4BLOCKm jsou dodávána s jednofázovým elektromotorem s přívodním kabelem o délce 20 m nebo 30m. Čerpadlo má integrovaný rozběhový kondenzátor (ve spodní části elektromotoru).

Čerpadla mohou pracovat samostatně nebo v sestavě s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem jako automatická domácí vodárna vhodná pro chataře, chalupáře a rodinné domky, a to ve vertikální poloze.Dokumenty ke stažení

Fotogalerie