3 SR, 4 SR, 4 HR

3" a 4” ponorná článková čerpadla PEDROLLO určená pro čerpání pitné, nebo užitkové vody z vrtů, studní nebo jiných zdrojů s maximálním obsahem pevných nečistot 150 g/m³
Výrobce
Pedrollo
Qmax
420 l/min
Hmax
410 m
Pmax
7,5 kW
Max. teplota média
35 °C
Typ média
čistá voda
Hmotnost
10,1 - 54,3 kg

Podrobné informace k jednotlivým typům najdete v našem e-shopu.

Čerpadla PEDROLLO typové řady SR, HR jsou ponorná vícestupňová odstředivá čerpadla sestávající z hydraulické části a z elektromotoru.
Oběžná kola na hřídelí rotují uvnitř paprskového difuzoru, který usměrňuje kapalinu z jednoho oběžného kola do sacího otvoru dalšího. Kapalina tak projde přes sérii oběžných kol do výtlačného otvoru. Každé oběžné kolo a difuzor tvoří jeden stupeň, který zvýší tlak kapaliny vždy o stejnou hodnotu. Základem patentované hydraulické části odolné vůči poškození abrazivními částicemi jsou axiální plovoucí oběžná kola usazená ve speciálně upravených stupních - difusorech. Difusory jsou na jedné hřídeli a kryté pláštěm čerpadla. Hydraulickou část ještě tvoří sací těleso se sítkem a výtlačné těleso. Ponorný indukční elektromotor firmy Pedrollo je spojen s čerpadlem přes spojku dimenzovanou dle norem NEMA. Čerpadla 4SR jsou dodávána s jednofázovým nebo třífázovým elektromotorem.
Čerpadla jsou standardně dodávána s přívodním kabelem o délce 1,5 m, spínací skříňka není součástí čerpadla a dodává se pouze na základě objednávky.

Čerpadla mohou pracovat samostatně nebo v sestavě s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem jako automatická domácí vodárna ve vodovodních instalacích domovních, komerčních i průmyslových objektů, a to ve vertikální i horizontální poloze.Dokumenty ke stažení